člen skupiny

Infolinka 7 dní v týdnu, volejte kdykoliv

Poradna

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které souvisejí s námi poskytovanou službou okamžitého výkupu, s vedením Expresnivykup.cz a MAXIMA REALITY. Pakliže jste nenašli odpověď na Vaši otázku nebo se nám nepodařilo v rámci některé s níže uvedených reakcí uspokojivě zareagovat, neváhejte nás zkontaktovat telefonicky nebo emailem, na kterýkoliv z uvedených kontaktů. Obratem se Vám ozveme zpět.

Co nastane po odeslání poptávky?

Naše telefonistka z centrály se Vám ozve do výše zmíněných 10 minut. Zkonzultuje s Vámi Váš záměr pro výkup nemovitosti a okamžitě předá Vaši poptávku realitnímu specialistovi, který je nejblíže k místu, kde se nachází nemovitost, kterou chcete prodat. Nemělo by zabrat více než hodinu, než se Vám ozve náš specialista, se kterým se následně již individuálně domluvíte na termínu osobní schůzky a prohlídky nemovitosti.

Skutečně jste schopni vyplatit 90 % z tržní ceny nemovitosti?

Ano, celých 90 % z tržní ceny vyplácíme vždy, a to na základě aktuálního odhadu nemovitosti, který zhotoví odhadce/interní specialista. Zároveň veškeré náklady spojené s výkupem za klienta hradíme my.

Co znamená, že nabízíte zálohu na prodej 80 % z tržní ceny?

Ze zkušenosti jsme už zažili řadu případů, kdy byli klienti v natolik tíživé situaci, že nutně potřebovali okamžitou hotovost. A to ještě předtím, než se zrealizoval samotný výkup. Bohužel, nejme schopni poskytnout přímo hotovost, nicméně jsme schopni klientovi vyplatit okamžitou zálohu převodem na jeho účet, a to do zmíněného limitu 80 % z tržní ceny nemovitosti (opět stanovené na základě aktuálního odhadu). Okamžitá záloha v našem pojetí znamená výplatu peněz ještě týž den, kdy nás klient zkontaktuje.

Jakým způsobem přistupujete ke stanovení tržní ceny?

Velmi komplexně. Zde výčet faktorů, které zohledňujeme:

 • Reálný stav nemovitosti, její stáří a lokalitu, ve které se nachází.
 • Zda má byt/dům balkon, terasu, předzahrádku, zahradu, garáž, parkovací stání, sklepy apod.
 • Velikost nemovitosti co do čtverečních metrů.
 • Atraktivitu lokality z hlediska dojezdové vzdálenosti do větších měst, z hlediska možnosti rekreace, počtu obyvatel, zaměstnanosti nebo například dalšího potenciálního rozvoje.
 • Sousedské vztahy.
 • Analytické nástroje, mezi které patří například: Cenovemapy.cz, Valuo.cz, Sreality.cz, Bazos.cz, Bezrealitky.cz, Mapy.cz apod.
 • Právní vady na nemovitostech – například věcná břemena, zástavy apod.
 • Nesplacené anuity u družstevních bytů nebo například nesplacené úvěry za rekonstrukce cihlových/panelových domů u bytů v osobním vlastnictví.
 • Dřívější zkušenosti s prodejem podobných nemovitostí v daných lokalitách.
 • Historickou prodejnost za poslední 2 roky.
 • Měsíční náklady na provoz nemovitosti.
 • Potenciál, zda se dá nemovitost zrekonstruovat, případně změnit její dispozice apod.
 • Vydané územní plány.
 • Informace od starostů jednotlivých obcí, které často oslovujeme o radu.
 • Kvalitu půdy – zejména u orné půdy.
 • Zkušenosti nezaujatých lidí, kteří v daných lokalitách bydlí a mohou poskytnout svůj názor.
 • A další nezmíněné. Pakliže byste se chtěli poradit ohledně ceny nebo si do detailu ověřit způsob naší práce, neváhejte nás zkontaktovat na telefonu 800 111 555, rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy.
 • Více o tom, jak přistupujeme ke stanovení tržní ceny naleznete ZDE.

Jaký je rozdíl mezi například bankovním odhadem a Vaším odhadem?

Obrovský. Zde jeden příklad za všechny: Celá řada lidí se dnes již setkala s tím, kdy k nim domů přišel bankovní odhadce, aby odhadl cenu jejich nemovitosti – nejčastěji pro účely vyřízení hypotečního úvěru. Pakliže jste posléze dostali do rukou zpracovaný bankovní odhad a pečlivě jste si ho prostudovali, zjistili jste, že bankovní odhadci stanovují ceny zpravidla tzv. srovnávací metodou, a to pouze na základě podobných prodávaných nemovitostí v dané lokalitě. Zároveň jste si určitě nemohli nevšimnout, že čerpají zpravidla z inzerovaných nemovitostí na Sreality.cz. Nechceme nikterak srážet práce těchto odhadců, jelikož respektují pravidla určené bankami, ale musí být zřejmé, že využití pouze tohoto principu oceňování je nedostatečné pro relevantní stanovení tržní ceny. Na srealitách se mj. inzerují nemovitosti za aktuálně nabízenou cenou, která však často nekoresponduje s tím, za kolik se nemovitost reálně prodala (zpravidla dochází k dohodě mezi kupujícím a prodávajícím o nižší kupní ceně – tyto informace se však na srealitách zpětně už nepropíší). Naše odhady a způsoby naceňování jsou tudíž mnohem více komplexnější a detailnější, než by se na první pohled mohlo zdát – viz. JAKÝM ZPŮSOBEM PŘISTUPUJETE KE STANOVENÍ TRŽNÍ CENY.

Co se stane, když mi nebude vyhovovat odhadní cena nemovitosti stanovená Vaším odhadcem?

I když by to tak nemělo být, realita je taková, že každý odhadce (ať už interní nebo externí) stanovuje do určité míry hodnotu nemovitosti individuálně. Proto samozřejmě mohou nastat případy, kdy klient nebude s vyčíslenou odhadní cenou spokojený. V takové situaci ustupujeme od nabídky na výkup, jelikož nechceme klienta tlačit do přijetí nabídky za cenu, se kterou nebude souhlasit.

Jaké mám potom alternativy pro prodej?

Další možností je svěřit prodej nemovitosti některému z našich realitních specialistů, kteří začnou zprostředkovávat prodej tzv. standardní cestou. V takovém případě jsme schopni klientovi vyplatit okamžitě 50 % z reálné tržní ceny jako zálohu a zbytek mu doplatit až po tom, co se nemovitost prostřednictvím našich realitních specialistů prodá. Bohužel, opět můžeme narazit na situace, kdy klient nebude souhlasit s námi stanovenou tržní cenou a pak pro něj nebude varianta zálohy 50 % předem zajímavá. V takový moment může klient využít ještě naší služby klasického zprostředkování prodeje tak, jak ji známe z nabídky od běžných realitních kanceláří. V této variantě způsobu prodeje je paradoxně možné prodat za cenu dokonce vyšší, než je aktuální tržní cena. Nelze ale garantovat doba, do kdy se nám Vaši nemovitost pořadí prodat.

Co znamená výplata peněz ihned?

Pakliže zvládneme vyřešit nutnou administrativu (podpis kupní smlouvy) v rámci jednoho dne, ještě ten den klientovi vyplácíme peníze. Jsme přímí kupci, žádní zprostředkovatelé, peníze jsou připraveny kdykoliv k okamžité výplatě.

Jak probíhá výplata peněz?

V případě poskytnuté zálohy vyplácíme peníze na základě podepsané smlouvy o poskytnutí zálohy s úředně ověřenými podpisy. V případě kupní smlouvy čerpáme peníze na základě vloženého návrhu na vklad do katastru nemovitostí. Pakliže nejde o nestandardní případ, kdy navíc klienta netlačí čas, trváme na tom, aby z hlediska důvěry pro obě strany byly peníze i smlouvy uloženy v advokátní úschově – ještě předtím, než se budou čerpat.

Kdo zajišťuje výkupy?

Výkupy zajišťuje MAXIMA REALITY, s.r.o., která sídlí na adrese Revoluční 1, Praha 1, 110 00, IČ: 25149610. Veškeré dílčí procesy spojené s výkupy řeší naši realitní specialisté, spolu se specialisty na převody nemovitostí, advokáty, finančními specialisty, klientským servisem a vše zastřešuje vedení společnosti včele s majitelem Maximy, p. Vladimírem Zuzákem.

Máte nějaký dotaz nebo problém v souvislosti s vyplněním formuláře?

Neváhejte nám zavolat na níže uvedené telefonní číslo nebo napsat email, rádi Vám pomůžeme.

info@expresnivykup.cz

Neváhejte nám kdykoliv napsat

800 111 555

Infolinka 7 dní v týdnu,
volejte kdykoliv

PROBERME TO SPOLEČNĚ

Zaujali jsme Vás stylem naší práce? Chcete také využít služby okamžitého výkupu?
Pak nás zkontaktute na jednom z níže uvedených kontaktů, ozveme se Vám co nejdříve zpět.

Napište nám a ozveme
se Vám do 10 minut

Pracovníci naší centrály Vám zodpoví dotaz v co možná nejkratší lhůtě.

Napsat zprávu  

Spojte se s námi
800 111 555

Zavolejte nám na uvedené telefonní číslo a probereme to napřímo.

Zavolat na číslo  

Dáme společné
kafe na pobočce?

Rádi se s Vámi osobně setkáme u šálku kávy na kterékoliv pobočce MAXIMA REALITY v ČR.

Zajít na kafe  

Kontaktujte
nás

Potřebujete s něčím poradit nebo se nám nepodařilo dobře vysvětlit, čím se zabýváme? Neváhejte nám napsat zprávu, ozveme se Vám do 10 minut zpět, abychom zodpověděli všechny Vaše případné dotazy.